3 powody, dla których musisz zrezygnować z Facebooka

Jest to drugi co do wielkości portal społecznościowy, z ponad 2 miliardami aktywnych użytkowników miesięcznie, ale czy wiesz, że możesz być uzależniony od Facebooka? Musisz powstrzymać się od spędzania czasu na tym portalu społecznościowym i wrócić do prawdziwego życia.

1. Ilość czasu, jaki spędzasz na Facebooku

Jeśli spędzasz na Facebooku więcej niż 2 godziny, to oczywiste jest, że jesteś uzależniony od tego portalu społecznościowego. Być może spędzasz całe godziny przy laptopie, sprawdzając wiadomości lub aktualizując swój status. Jeśli spędzasz tak dużo czasu na Facebooku, być może powinieneś zrozumieć, dlaczego spędzasz cały swój czas na tym portalu społecznościowym.

2. Marnujesz swój czas i wysiłki

Powodem, dla którego tracisz czas na Facebooku, jest to, że odwracasz swoją uwagę od rzeczywistej pracy. Zamiast siedzieć przed laptopem i pracować, marnujesz czas na Facebooku, co nie wpływa na Twoją produktywność.

3. Marnujesz swój czas i energię

Jeśli czujesz się smutny, niespokojny lub zły, oznacza to, że nie dbasz o swoje zdrowie psychiczne i spędzasz zbyt wiele czasu na Facebooku.

Wnioski:

Jeśli spędzasz zbyt dużo czasu na Facebooku, musisz zrozumieć, co jest tego przyczyną. Czy naprawdę jesteś uzależniony od tego portalu społecznościowego? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, to należy z niego zrezygnować. Nie trzeba z niego całkowicie rezygnować, wystarczy ograniczyć czas spędzany na portalu społecznościowym. Można też spędzać mniej czasu na portalu społecznościowym, ale jeśli nadal spędza się tam zbyt dużo czasu, należy przestać z niego korzystać.