Ostateczny przewodnik, jak poprawić szybkość witryny

Strona internetowa bez szybkiej prędkości ładowania to absolutne “nie”. Wolne tempo ładowania sprawi, że odwiedzający Twoją stronę natychmiast ją opuszczą, a to sprawi, że witryna straci swoich odbiorców i ucierpi na tym również Twoja firma.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawić szybkość ładowania strony.

Unikaj używania zbyt wielu wtyczek

Wiele stron internetowych jest zbudowanych na WordPressie, darmowej i potężnej platformie do blogowania. Problem polega jednak na tym, że strony te nie są tak szybkie, jak powinny być.

Powodem tego jest używanie zbyt wielu wtyczek, które spowalniają ładowanie witryny. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest używanie tylko jednej wtyczki, a jeśli nadal uważasz, że potrzebujesz więcej niż jednej, wybierz najlepszą z nich w zależności od swoich potrzeb.

Używaj obrazów o małym rozmiarze

Rozmiar obrazu jest również ważny dla szybkości ładowania strony. Jeśli użyjesz dużego obrazka, jego załadowanie zajmie dużo czasu.

Dlatego używaj tylko małych obrazków i nie przekraczaj rozmiaru 2 MB.

Niewielka liczba plików na stronie

Zbyt wiele plików na stronie spowoduje, że jej załadowanie zajmie więcej czasu. Utrzymuj więc liczbę plików na stronie na minimalnym poziomie i staraj się zachować równowagę.

Używaj lekkich szablonów

Lekki szablon oznacza szablon, który jest bardzo łatwy w zarządzaniu i ma mały rozmiar pliku. Jeśli więc używasz lekkiego szablonu, możesz mieć stronę typu single page.

Wnioski:

Są to jedne z podstawowych wskazówek, które pomogą Ci poprawić szybkość ładowania Twojej strony internetowej. Należy również pamiętać, że lepiej jest skupić się na optymalizacji kodu witryny, niż skupiać się na wtyczkach.